Harry Kane așteaptă revenirea la Londra: „Sunt în formă bună”

Harry Kane asteapta revenirea la Londra Sunt in forma buna

Harry Kane așteaptă cu nerăbdare revenirea la Londra: „Sunt într-o formă bună”

Starul lui Bayern München, Harry Kane, se pregătește intens pentru reîntâlnirea cu Arsenal, un moment pe care îl consideră special, dar nu vrea să-i acorde o importanță exagerată. „Sunt într-o formă bună, echipa este într-o formă bună. Dar nu vreau să supraestimez totul. Este încă un meci de Champions League împotriva unui adversar foarte puternic – și mergem acolo să câștigăm”, a declarat căpitanul naționalei Angliei înaintea duelului crucial din Liga Campionilor.

Revenirea pe terenul Emirates, plină de emoții

Harry Kane, fost jucător al Tottenham Hotspur, a reușit să marcheze 15 goluri în 21 de meciuri împotriva echipei Arsenal, ceea ce dovedește cât de familiar este cu acest anumit adversar. „Este, desigur, un teren foarte familiar pentru mine”, a spus el, referindu-se la Emirates Stadium, „iar după atât de mulți ani la Tottenham, acest meci are o semnificație aparte. Dar, la final, este doar încă un meci, unul important pentru noi. Încerc să nu mă las prea mult condus de emoții.”

Analiza adversarului și dorința de victorie

Înaintea meciului, Kane a avut cuvinte de respect pentru defensiva solidă a lui Arsenal și a subliniat importanța fazelor fixe, considerându-le „foarte periculoase”. „Și mai au și câțiva jucători de atac de top, care ne pot pune probleme.” Atacantul își propune să abordeze meciul cu încredere și determinare, spunând: „Intrăm pe teren cu convingerea că le putem face și noi rău.”

Pregătiri înainte de confruntare

Pentru a se pregăti în mod optim, Kane intenționează să urmărească derby-ul nord-londonez dintre Arsenal și Tottenham, programat pentru duminică seara. „Va fi grozav și interesant”, a explicat Kane, „bineînțeles că le țin pumnii celor de la Tottenham.” Aceasta își dovedește angajamentul și pasiunea față de sport, chiar și în perspectiva unui meci decisiv împotriva fostei sale echipe.

Sursa: www.flashscore.ro/stiri/fotbal-champions-league-harry-kane-asteapta-cu-nerabdare-revenirea-la-londra-sunt-intr-o-forma-buna/p4GxetEL/